«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Путінська «Комсомольская правда» вирішила роз'яснити, «навіщо Залужному говорити «кремлівськими наративами». «Валерій Залужний, розговорившись, повідав черговий секрет Полішинеля - мовляв, у німецькому Вісбадені з літа 2022-го працював секретний спільний штаб, у якому американські (і не тільки) генерали разом з українськими не тільки складали графіки поставок озброєнь і номенклатуру виробів, а й розробляли плани спільних операцій ЗСУ в конфлікті з Росією», - повідомляє газета й ставить запитання: «Голос правди зазвучав у потрібний час і в потрібному місці, але навіщо?».

«Страшенно хочеться нацькувати Трампа»

Путінська «Комсомолка» впевнена, що в словах Залужного «таємниці, власне кажучи, особливої немає».

«У Росії ще в той самий перший рік конфлікту всі про це знали, а пізніше ще й президент Росії Володимир Путін не раз говорив, що, по суті, проти нашої країни воює весь блок НАТО і його союзники. І, хоча на Заході всі ці заяви називали російським наклепом і ІПСО (операціями спецпропаганди), там теж усі прекрасно знали, як йде справа. І тут їх ось прямо-таки прорвало. Минулого тижня американська демократична преса визнала, що військовослужбовці армії США наводили американські ракети на цілі під час українських ракетних ударів (про що, до речі, російський президент також неодноразово говорив), а тепер ще й український генерал, та не простий, а цілий головнокомандувач ЗСУ, нехай і колишній, пішов іще далі і визнав участь не рядових фахівців, а генералів країн Заходу в плануванні ударів і операцій. Таємниці ніякої в цьому немає, але є питання - з чого б це їх так прорвало?», - мучиться «КП».

І починає розмотувати клубок своїх «гіпотез»: «Зачекаємо відповідати на це запитання зараз, бо тут приспіли новини зовсім з іншого флангу. МЗС України і особисто сам український «прострочений» узурпатор-комедіант Володимир Зеленський сьогодні заявили, що ЗСУ взяли в полон двох китайців. МЗС Незалежної вже викликало з цього приводу тимчасового повіреного Китаю у справах в Україні. Зеленський уже теж відзначився з цього приводу різкою заявою щодо КНР і обіцянкою поскаржитися «дядечкові» Трампу. Питається, як можуть бути пов'язані ці два факти? Ось тепер можемо відповісти. Уся справа у мирі, точніше, у переговорах про мирну угоду щодо України. Одкровення Залужного дано явно з відома його нинішніх господарів, які, як і слід було очікувати, перебувають не в Києві, послом якого він виступає, а в Лондоні. Англійці вкрай незадоволені, що їх і представників Євросоюзу не пускають за стіл переговорів, тому їхній кровний інтерес полягає в тому, щоб зірвати російсько-американський діалог із цього кола питань. За їхнім задумом, росіяни мають добряче розсердитися на останні зливи й обуритися тому, що американці воювали проти Росії, нехай і не зовсім напряму. Примітивно? Більш ніж. Ми з американцями і раніше воювали в так званих неоголошених війнах, у тій же Кореї, наприклад. У В'єтнамі. В Афганістані були радники з Вашингтона... Цьому самому завданню певною мірою слугують і викриття демократичної преси щодо участі США у військових діях в Україні минулого тижня».

«Демократам вкрай необхідна поразка Трампа, а в цій боротьбі будь-які засоби хороші, навіть якщо для цього потрібно напаскудити на свою країну. Міжпартійна боротьба - це як боротьба видів у дикій природі. Точно так само йде і з демаршем Зеленського на адресу Пекіна. Йому страшенно хочеться нацькувати Трампа на Китай, тому що це, за думкою українських стратегів: а) послабить натиск на Україну, б) посилить тиск Трампа на Пекін, щоб той не брав до уваги позицію КНР щодо миру в Україні, а Китай тут важко назвати союзником Києва, практично неможливо. Власне кажучи, Зеленський чітко виконує накази глобалістів, які зацікавлені в продовженні військового конфлікту. Тим більше, що це відповідає і сподіванням самого «простроченого», - упевнена «КП».

«Ось тільки не варто думати, що такими примітивними ходами все й обмежиться. Для примітиву згодяться й аборигени, а маніпулятори, напевно, припасли для нас і для того ж Трампа якісь серйозніші сюрпризи», - попереджає кремлівська газета.

І єхидно підсумовує: «P.S. До речі, а, може, і нашому МЗС почати тягати всіх цих послів Франції, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Колумбії, Бразилії та інших італійців, мексик і австралій - адже у складі ЗСУ з нами воює всякий набрід з усього світу».

«Яскравий приклад недоговороздатності»

Якийсь московський «політолог» Сергій Маргуліс на сторінках газети «Известия» продовжує розвивати кремлівську тему «про перспективи введення зовнішнього управління в Україні та ставку Києва на продовження конфлікту».

Природно, на переконання Маргуліса, «ініціатива щодо запровадження тимчасового зовнішнього управління в Україні пов'язана, по суті, з недієздатністю української влади».

«Позиція Москви обумовлена не тільки юридичними, а й політичними міркуваннями, оскільки київська влада продовжує демонструвати свою повну недієздатність домовлятися. Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки. Це підтверджують і слова Володимира Путіна, який ще кілька місяців тому заявляв про готовність відправити переговірників для діалогу із Зеленським. Українська ж сторона не висловила в цьому зацікавленості і продовжує наполягати на мирній угоді виключно на своїх умовах. Неконструктивна позиція Києва, що допускає ухилення від переговорів і невиконання взятих на себе зобов'язань, багато в чому стала зрозуміла ще за підсумками Мінських угод і Стамбула, і зараз не зазнала істотних змін. Причому такої тактики Київ дотримується не тільки у відносинах із Росією, а й із найближчими союзниками, що чітко простежується за нещодавніми переговорами з адміністрацією Дональда Трампа у США і Саудівській Аравії щодо питання рідкоземельних металів», - нудно переказує «політолог» Маргуліс кремлівські методички.

За його словами, «черговим яскравим прикладом недоговороздатності київського режиму стало недотримання українською стороною «енергетичного перемир'я», що передбачає відмову від ударів по об'єктах енергетики»... 

«Така позиція української влади багато в чому зумовлена такими факторами. По-перше, абсолютно очевидно, що для укладення угоди з РФ Україні доведеться погодитися на територіальні поступки і відмовитися від членства в НАТО, курс на приєднання до якого прямо прописано в Конституції. І якщо з питання НАТО позиція України ще може змінитися, особливо з огляду на заяви західних партнерів, які ставляться до цього дедалі скептичніше, то компроміс щодо територій навряд чи можливий. На практиці вкрай складно уявити, щоб українська влада визнала частиною РФ не тільки Крим і Севастополь, а й ДНР, ЛНР, Херсонську та Запорізьку області в адміністративних кордонах, частину яких вони, як і раніше, контролюють. Пояснити це населенню, зокрема солдатам ЗСУ і націоналістам, буде вкрай важко. Притому що умови Стамбула, від виконання яких Україна добровільно відмовилася, були набагато більш щадними і дозволили б уникнути величезних втрат», - запевняє «політолог».

І додає: «По-друге, в умовах мирного часу Володимиру Зеленському доведеться погоджуватися на проведення виборів, від яких він зараз може ухилятися, посилаючись на воєнний стан. Перемогти на цих виборах йому буде неймовірно складно... Втома суспільства від збройного конфлікту, безладна мобілізація, важка ситуація в економіці не можуть не позначатися на рівні підтримки Зеленського... У майбутньому ж на ситуацію вплине і завідомо невигідна для України угода з Росією, що ще більше підірве рівень довіри до Зеленського, і на Банковій це прекрасно розуміють».

«По-третє, завершення бойових дій поставить перед українською владою надскладне завдання з відновлення економіки та соціальної сфери. У мирний час уже не буде можливості багато проблем списати «на війну». З огляду на масштаби руйнувань у промисловості, енергетиці та інших галузях економіки, а також демографічну катастрофу, завдання це неймовірно складне. Особливо з урахуванням того факту, що допомога від партнерів припиниться і виникне необхідність повертати борги. Нинішня «пропозиція угоди» від Трампа, яку сильно критикують в Україні, найімовірніше, тільки початок», - наполягає Маргуліс.

«Очевидно, що українська влада зацікавлена в продовженні бойових дій. Посередництво з боку США також уже зараз дає серйозну пробуксовку і навряд чи призведе до припинення бойових дій в осяжній перспективі. Розуміючи це, у Москві шукають альтернативні варіанти розв'язання кризи, зокрема із залученням ООН. І саме цим обумовлена пропозиція Володимира Путіна щодо встановлення тимчасового зовнішнього управління», - очікувано підсумовує кремлівський «політолог».

«Росія війну вже виграла»

Газета «Аргументы и факты» цитує «провідного дослідника Центру міжнародної безпеки інституту світової економіки і міжнародних відносин» Віктора Мізіна, який розмірковує про військову допомогу Євросоюзу Україні.

«Французький ВПК, безумовно, може багато дати Україні, це і зараз уже робиться, оскільки підтримка київського режиму - сьогодні головна мантра для ЄС. Вони хочуть викачувати ресурси з України, як колись Німеччина, а також розширити співробітництво з Києвом у військово-технічній галузі, тим паче що з радянських часів там залишилися підприємства, не все встигли знищити. Ми бачимо, що в Україні залишилися старі кадри, які ведуть спроби створення власних і крилатих, і балістичних ракет, таких як «Нептун». Тому туди сьогодні проникають німецькі, британські та французькі компанії, які планують створення спільного виробництва зброї. Попри всі їхні обіцянки розгорнути військову промисловість, зробити це швидко в них не вийде, потрібно чимало років і багато грошей. Це маніловщина», - заявляє Мізін.

Він упевнений, що «продовжувати годувати Зеленського якийсь час вони зможуть, але тут важливим є питання, в якому обсязі».

«Крім того, незважаючи на всі заяви Трампа, і США продовжують підтримувати Київ розвідінформацією і наданням супутникового зв'язку. Однак ми бачимо, що докорінно це не змінює обстановку на фронтах. Росія вже виграла цю війну. Дуже шкода, що Брюссель не розуміє, що подальше вливання грошей ситуацію не змінить. За великим рахунком це гроші, викинуті у воду, плюс людські життя», - переконує «провідний дослідник».

І наводить сміховинні аргументи: «У бундестазі, незважаючи на те, що тріщить бюджет, продавили рішення продовжити допомагати Україні. Сьогодні є 3 країни, які являють собою опору і надію київського режиму, - Британія, Німеччина, Франція. Але навіть там політики розуміють, що їхні потуги нічого не дають, а напруженість у їхніх країнах наростає. У ФРН економіка розвалюється, у Франції та Англії така ж біда».

«Все за марксистськими підручниками: настає чергова хвиля загальної кризи капіталізму. Довго європейська підтримка київського режиму не протягне: плани відродити європейський ОПК займуть не менше 10 років», - заспокоює когось Мізін.

«Київ хоче повторити»

Кремлівський телеканал «Царьград» опублікував на своєму сайті статтю під заголовком «Україну готують не до миру: Потужна атака на Крим розставить все на свої місця».

«Незважаючи на всі розмови про дипломатичне врегулювання конфлікту і «мораторій» на удари, в акваторії Чорного моря знову відзначилася велика активність натовських літаків. Абсолютно те ж саме було перед останнім масованим ударом по Криму. Мабуть, Київ хоче повторити, а Захід, незважаючи ні на що, готовий допомогти... Найближчими днями можливі нові атаки. Тим більше в останніх числах березня в порт Чорноморська в Одеській області заходили два вантажних судна під прапорами Того і Панами. На них могли бути доставлені нові вантажі в інтересах України», - побоюється «Царьград».

«І тут важливо наступне. Напередодні прозвучали заяви нашого МЗС, в яких було сказано, що американська сторона чути не бажає про врегулювання справжніх причин конфлікту і шукає шляхи формальної фіксації ситуації. Таким чином, Штати залишилися Штатами, і для них ці переговори - переслідування власних державних інтересів. Ось і все. Це сьогодні головне», - підкреслює кремлівський телеканал.

Він цитує якогось «політолога» Євгена Авву, який боїться, що «ми наблизилися до порогу застосування ядерної зброї в Європі».  

«Ми стоїмо напередодні нанесення ударів по так званих країнах вузької коаліції, які спочатку в дуже скромному вигляді спробують відправити на Україну свої контингенти, щоб просто юридично зарезервувати цей факт. І якщо ми не відповімо, то ця лазівка наростатиме, як із постачанням усього іншого. І тому, щоб перевести ескалацію на новий рівень і посадити сторони за справжні переговори, якщо до них справа дійде, нам доведеться знищити військовий потенціал супротивника не тільки на території України. Ось де ми сьогодні перебуваємо», - заявляє Авва.

«Царьград» переконує, що «війна для Зеленського - спосіб існування і виживання»: «Він буде йти на будь-які провокації, щоб її продовжити. Це очевидний факт. Він зрозумілий усім, зокрема і Європі. І, звичайно ж, він зрозумілий і Путіну, і Трампу, який, утім, обіцяє Зеленському дуже-дуже великі проблеми, якщо той не виконає його умови. Тому до Зеленського таке ставлення з боку США і відповідне ставлення з боку Росії. І в Європі теж прекрасно розуміють, що для Зеленського немає виходу - він може тільки воювати».

«Вони експлуатують цей його мотив і всіляко потурають, тому що для Європи війна зараз теж спосіб виживання, для всієї євробюрократії. Закінчиться протистояння - зметуть усіх», - переживає за долі Європи кремлівський телеканал.

Огляд підготував Михайло Карпенко, «ОстроВ»

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті